Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

 

 

 

 

Maj to miesiąc, który w konińskim Medyku poświęcony jest makijażowi, wizażowi i stylizacji. A wszystko za sprawą odbywających się od wielu lat w tym czasie konkursów kosmetycznych. 24 maja 2024 r. do WSCKZiU w Koninie przybyli przedstawiciele "siostrzanych" szkół z Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego: WSCKZiU nr 1 i 2 w Poznaniu, Rawiczu, Wrześni, Ostrowie Wlkp. Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, by zademonstrować swoje umiejętności zawodowe i wziąć udział w rywalizacji międzyszkolnej, kończącej się prezentacją stylizacji i makijażu inspirowanych znakami zodiaku. Konkursy kosmetyczne, które od kilku lat odbywają się w Wielkopolskich Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, mają zróżnicowane tematy i dotyczą różnych dziedzin kosmetologii – od stylizacji paznokci do makijażu i wizażu. Każdy konkurs ma swoją ”myśl przewodnią” – określone zadanie, które musi być zrealizowane zgodnie z regulaminem.

W poprzednich latach podziwialiśmy wystylizowane paznokcie nawiązujące do "Świata
w bajkach Walta Disney'a", „Fauny i Flory Mórz i Oceanów", „Wiosennych inspiracji" lub makijaże i stroje związane tematycznie z „Czterema porami roku", „Tymi szalonymi latami dwudziestymi", czy z makijażem scenicznym inspirowanym baśniami - „Postacie z baśni"
. Tegoroczny temat stwarza uczestnikom wiele możliwości interpretacyjnych, ponieważ znaki zodiaku od tysiącleci fascynują ludzi, do tego stopnia, że nazwali nimi największe gwiazdozbiory w kosmosie. Data urodzenia, która wyznacza przynależność do danego znaku wiąże się z przypisaniem człowiekowi różnych cech charakteru, temperamentu. Urodzeni w znaku Barana to pełni optymizmu i uporu przywódcy. Ryby są lojalne i empatyczne, chociaż bardzo pamiętliwe, a Strzelec jest zmienny i pełen energii. Znaki zodiaku i astrologia traktowane są czasem z przymrużeniem oka, podobnie jak gazetowe horoskopy. Zadanie konkursowe pozwalało na interesujące stylizacje. Tylko od inwencji, kreatywności
i umiejętności uczestników konkursu zależał efekt końcowy - gotowa stylizacja obejmująca strój, fryzurę i makijaż
.. Ocenie zostały poddane następujące elementy: pomysł i dobór odpowiedniej stylizacji, precyzja wykonania makijażu, finezyjność stylizacji i stopień trudności.

Prace były oceniane przez jury w składzie: Żaneta Lachowicz - PMU Artist, Małgorzata Zielińska - fotografka, Renata Raczyńska - makijażystka klasy mistrzowskiej - pod przewodnictwem Weroniki Górnej-Dryjer.

Konkurs to także okazja zapoznania się z nowymi trendami w kosmetologii, wysłuchania
i obejrzenia prezentacji przygotowanych przez zaproszonych gości: Żanetę Łachowicz- PMU Artist, właścicielkę gabinetu „Żenewie Beauty Styling” - o makijażu permanentnym, Małgorzatę Zielińską - o trendach w makijażu fotograficznym i Sylwię Wałowską- nauczycielkę na kierunku technik farmacji w WSCKZiU w Koninie - o różnicach wynikających z działania składników aktywnych w podkładach dla różnych rodzajów cer.

 

Powstały przepiękne i dopracowane w szczegółach stylizacje, nawiązujące do Znaków Zodiaku poprzez makijaże, fryzury, stroje kolorystycznie nawiązujące do cech charakteru danego znaku, różne atrybuty. Na konkursowym firmamencie pojawiły się tajemnicze postacie: Waga, Lew, Panny, Barany, Wodniki, Rak, Koziorożec.

 

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęły Magdalena Piotrowska i Joanna Sekulska wraz z modelką Julią Zielinską z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia |Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

Nagrodą jest karta podarunkowa do zrealizowania w sieci sklepów Media Expert i kosmetyczka podróżna oraz kosmetyki.

II miejsce należy do WSCKZiU w Koninie reprezentowanego przez Weronikę Dyc i Martynę Łętowską wraz z modelką Magdaleną Rybicką.

Nagroda to karta podarunkowa do zrealizowania w sieci sklepów Media Expert i kosmetyczka podróżna oraz kosmetyki.

III miejsce zdobyło WSCKZiU nr 1 w Poznaniu, reprezentowane przez .Aleksandrę Buczkowską i Joannę Grzembowską wraz z modelką Nadią Grzembowską, a nagrodę tworzą: karta podarunkowa do zrealizowania w sieci sklepów Media Expert i kosmetyczka podróżna oraz kosmetyki.

Wyróżnienia otrzymały dwie szkoły:

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie: Kinga Miętkiewicz i Gabriela Sadowska z modelką Moniką Pawłowską oraz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu reprezentowane przez Natalię Żukowską z modelką Sylwią Różańską.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestawy kosmetyków.

W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego nagrody wręczyła Pani Dorota Kinal - Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i dyrektor WSCKZiU w Koninie - Wojciech Szymczak.

Upominki przekazane przez Urząd Miejski w Koninie wręczyła rzecznik Aneta Wanjas. Pan Krzysztof Czajkowski wręczył nagrody w imieniu Starosty Powiatu Konińskiego.

 

Konkurs zakończył się krótkim występem muzycznym młodego wokalisty, syna absolwentki WSCKZiU w Koninie - Borysa Rudyja..

Konkurs jest też okazją do wymiany doświadczeń, wspólnych spotkań i promocji kierunków kształcenia.

 

 

 

 

 

 

Pin It