Znajdź nas na

 

 

   10 maja 2019 roku uczennice naszej szkoły, Alicja Łechtańska i Patrycja Woźniak, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie pt.: „STYLIZACJA KOBIETY FUTURYSTYCZNEJ W OPARCIU O MALARSTWO KUBISTYCZNE”, który odbył się w WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim.

   Oprócz naszej reprezentacji udział w konkursie wzięły zespoły z siedmiu szkół policealnych  z Ostrowa Wielkopolskiego, Rawicza, Złotowa, Poznania, Gniezna i  Inowrocławia.

Konkurs zakończył się wielkim sukcesem naszych słuchaczek: I miejsce zajęły w nim  Alicja Łechtańska  wraz z modelką,  Patrycją Woźniak z II roku Technika Usług Kosmetycznych.

Konkurs stał na wysokim poziomie, uczestniczki wykazały się dużą wyobraźnią i kreatywnością w interpretacji tematu konkursowego.

Wyniki konkursu:

 • I miejsce WSCKZiU w Koninie (Alicja  Łechtańska, modelka Patrycja Wożniak),
 • II miejsce reprezentacja WSCKZiU w Rawiczu,
 • III miejsce słuchaczki WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim.

Zgodnie z tradycją konkursową, w myśl której zwycięska szkoła jest gospodarzem kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku powitamy uczestników w progach WSCKZiU w Koninie.

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId232a7e7631

Pin It

29 i 30 kwietnia oraz 1, 2, 3, 4 maja 2019 internat WSCKZiU będzie nieczynny.

 


 

Pin It

Konkurs z okazji 100 lecia UAM ma na celu wzbudzenie zainteresowania historią Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, biografią jego patrona, historią absolwentów oraz promocję Uniwersytetu i jego tradycji. Dzięki uczestnictwie w konkursie młodzież będzie miała możliwość rozwijania zainteresowań artystycznych i kreatywności.

Szczegóły na temat konkursu dostępne są w załączniku PDF:

 

Pin It

Pin It

 

 

 

 

 

 

 

 

29 marca 2019 roku w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Masażu „Masaż w leczeniu, sporcie i profilaktyce zdrowotnej”.
W konkursowych zmaganiach zmierzyło się 21 słuchaczy z Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu – nr 1 i nr 2, Rawiczu i Koninie, prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz słuchacze Medyczno - Społecznych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu i Toruniu, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, natomiast patronat naukowy - dr n. med. Paweł Piątkowski i mgr Cezary Nenczak.
Swoją obecnością uczestników konkursu zaszczycili:

 • Pan Witold Nowak – Zastępca Prezydenta Miasta Konina
 • Pani Janina Golik – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego,
 • Pan Marek Zawidzki  – Sekretarz Miasta Konina,
 • Pani Ewelina Rapeła – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Konińskiego,
 • Pan Jarosław Jankowski – Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie,
 • Dyrektorzy Medyczno – Społecznych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu i Toruniu,
 • Dyrektorzy Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

   Celem konkursu jest wzbogacanie wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu masażu stosowanego w leczeniu, sporcie, kosmetyce i profilaktyce zdrowotnej wśród słuchaczy kierunku technik masażysta. W trakcie imprezy zaprezentowane zostały wykłady: „Zastosowanie sprężystego odkształcania struktur tkankowych po zabiegach laryngologicznych i medycyny estetycznej" Pawła Piątkowskiego, „Wieża Babel - reaktywacja niemożliwe, czasem jednak możliwe" Michała Woźniaka.  
   Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwsza część odbyła się na terenie każdej ze szkół, która zgłosiła chęć udziału w rywalizacji. Kolejne dwa etapy miały miejsce w Koninie. Etap drugi polegał na rozwiązaniu testu pisemnego przez zwycięzców etapu szkolnego. Słuchacze, którzy uzyskali najwięcej punktów, przechodzili do prowadzonego przez mgr Cezarego Nenczaka etapu praktycznego, który polegał na wykonaniu zabiegu masażu w oparciu o opis przypadku opracowany przez zewnętrzny zespół specjalistów.  
 Laureatom Konkursu nagrody wręczali:

 • Pani Janina Golik – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego,
 • Pan Wojciech Szymczak dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie,
 • Pan Marek Zawidzki  – Sekretarz Miasta Konina,
 • Pani Ewelina Rapeła – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Konińskiego,

   Uczestnicy drugiego etapu konkursu zostali uhonorowani wyróżnieniami i upominkami.
Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów MK STELLA-Koło i „Medyk”-WSCKZiU w Koninie: 

 • I miejsce - stół rehabilitacyjny:
  Robert Paluszczak – WSCKZiU Ostrów Wielkopolski;
 • II miejsce - 64-elementowy zestaw kamieni do masażu ciała z podgrzewaczami:
  Michał Andrzej Siemiński – WSCKZiU Nr 1 Poznań;
 • III miejsce - 45-elementowy zestaw kamieni do masażu ciała z podgrzewaczami:
   Agata Szczepańska – WSCKZiU Konin ;
 • IV miejsce - banki gumowe akupunkturowe:
  Anna Wiśniewska – WSCKZiU Konin;
 • V miejsce - zestaw VIT ICE do masażu lodem:
  Patrycja Świderska – WSCKZiU Konin;

   Zwycięzcy otrzymali także nagrody książkowe ufundowane przez Departament Edukacji i Nauki UMWW oraz upominki od Prezydenta Miasta Konina i Starosty Powiatu Konińskiego.
Fundatorami nagród byli również: Primabiotic Grupa Aptek Prima, ORAL-B, Douglas, Frapo, Hyundai, Lurgus.

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProIdfe32adef62


 

Pin It

27 marca 2019 r. w murach Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu odbył się finał konkursu plastycznego pn. "Krok w stronę NIE tolerancji", na którym słuchacze z naszej szkoły zdobyli znaczące miejsca,

byli to:

 • Anna Stefaniak - 2 miejsce  
 • Damian Szymczak - wyróżnienie

             

 

Pin It

  Szanowni Państwo,


czy słyszeliście, że to polscy kryptolodzy złamali szyfry Enigmy? Byli poznańskimi matematykami. To dzięki nim wojna trwała krócej, bo alianci otrzymawszy klucze do dekryptażu, mogli dokończyć dzieła. Do lat 70. XX w. nikt o tym nie wiedział. Ba! Nawet sami Brytyjczycy zdawali się o tym nie pamiętać. W Wielkiej Brytanii, właśnie powstała książka, która śmiało przywraca historii właściwy obraz. Już w piątek 1 marca 2019 r., podczas Targów Edukacyjnych, nadarzy się niebagatelna okazja by spotkać się z człowiekiem, który tę książkę napisał i posłuchać wykładu na ten temat.

Zapraszamy Was, z rodzinami, ze znajomymi, na wykład Sir Dermota Turinga, wielkiego przyjaciela Wielkopolski i orędownika polskich kryptologów, bratanka najsłynniejszego brytyjskiego łamacza szyfrów Alana Turinga, znanego prawnika i ekonomisty, członka rady powierniczej fundacji i muzeum Bletchley Park, a także autora najnowszej książki “X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy”.

Wykład-spotkanie z Sir Dermotem Turingiem – “X, Y i Z: międzynarodowe partnerstwo, które stworzyło Bletchley Park”.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 15 (wejście B), sala D.

Piątek, 1 marca 2019 r., godz. 16:00-17:00.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym spotkaniu!

Równocześnie na terenie MTP w pasażu przy pawilonie 8A będzie można obejrzeć wystawę “Enigma. Odszyfrować zwycięstwo”, a w pawilonie 7 na stoisku Domu Wydawniczego REBIS nr 65 nabyć najnowszą książkę Sir Dermota Turinga o współpracy Francji, Wielkiej Brytanii i Polski przy złamaniu szyfru Enigmy.

Pin It

   18 lutego 2019 r. w  murach Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie  kolejny  raz odbyła się  uroczystość wręczenia Stypendiów za wyniki w nauce, przyznanych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego uczniom i słuchaczom Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.  W uroczystości uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego pani Marzena Wodzińska, a także Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Dorota Kinal, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Gniezna, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania – Centra nr 1 i nr 2, Rawicza, Złotowa i WSCKU we Wrześni. Uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 lutego 2017 stworzyła możliwość nagradzania uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie przez swoje zaangażowanie i postawę godnie reprezentują Centra w środowiskach lokalnych.  Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z 24 stycznia 2019 r.  stypendia zostały przyznane po raz trzeci. Tradycyjnie wydarzenie to miało bardzo uroczystą oprawę. Samorząd Województwa Wielkopolskiego chciał w ten sposób  podkreślić rangę stypendiów oraz wagę, jaką przywiązuje do zapewnienia wysokiego poziomu edukacji i rozwoju  Centrów. Oprócz uhonorowania uczniów za wyniki w nauce i zaangażowanie w działania na rzecz środowisk lokalnych stypendia te mają również na celu promowanie  jednostek prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i zachęcenie młodzieży oraz dorosłych do podjęcia nauki w Wielkopolskich Samorządowych Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ogółem stypendia otrzymało 123  uczniów i słuchaczy tych jednostek.
   Z konińskiego Centrum stypendia uzyskało 26 uczniów.    
   Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego  - Marzena Wodzińska,  wręczając stypendia, pogratulowała wyróżnionym  osiągniętych wyników w nauce. Wyraziła również nadzieję, że przyznane stypendia będą nie tylko uzasadnionym powodem do  satysfakcji i zadowolenia, ale  także motywacją do dalszej rzetelnej nauki i pracy. Pani Marszałek w swoim przemówieniu zwróciła uwagę, iż wiedza jest najlepszą lokatą na przyszłość, dobrem, którego nie można człowiekowi odebrać. Podkreśliła, że dzięki  pracy, aktywności i  postawie uczniów  oraz zaangażowaniu dyrektorów, nauczycieli i wykładowców Wielkopolskie Samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego cieszą się dobrą opinią wśród młodzieży i dorosłych, odbierane są jako placówki nowoczesne, dynamicznie zmieniające się, a jednocześnie gwarantujące niezmiennie wysoki poziom kształcenia i rzetelne przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej. Życzyła również jak najlepszych wyników nadchodzącej następnej letniej sesji egzaminacyjnej.
   Organizatorem i gospodarzem uroczystości było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie.
                                                                                                         

Opracował: Wojciech Szymczak

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId3192650b77

Pin It

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, słuchacze kierunku terapeuta zajęciowy wzięli udział w białej sobocie zorganizowanej przez Fundację Onkologiczną ,,Drugie życie”  wraz z centrum handlowym Ferio w Starym Mieście.

Przy zorganizowanym stoisku nasi słuchacze udzielali porad dotyczących kontynuacji rehabilitacji poprzez terapię zajęciową oraz zaprezentowali wybrane techniki pracy terapeutycznej w konwencji walentynkowej.

 

 

 

 

Pin It

 „W CENTRUM FOTOGRAFII – NASZE ZAWODY W OBIEKTYWIE”


Praca konkursowa pt. "Ujrzyj to co niewidzialne"

 

 

14 grudnia 2018 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbył się finał Konkursu „W Centrum Fotografii – nasze zawody w obiektywie” oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Celem konkursu była prezentacja zawodów medycznych i społecznych ujętych w kadrze aparatu cyfrowego. Uczestnicy  wykazali  wielką inwencję  i zaangażowanie w tworzeniu prac konkursowych, które zostaną wykorzystane do promowania szkolnictwa zawodowego o  charakterze społeczno - medycznym.
Organizatorem Konkursu był Zarząd Województwa Wielkopolskiego, natomiast części  finałowej i wręczenia nagród - Zarząd Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Poznaniu.  W uroczystości uczestniczyli: Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Pan Czesław Kruczek – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki UMWW, Pani Jolanta Kamzela-Czub – Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Placówek Departamentu Edukacji i Nauki UMWW,  Dyrektorzy Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Koninie, Ostrowie Wielkopolskim, Nr 1 i Nr 2 w Poznaniu, Rawiczu, Złotowie, Dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance oraz uczniowie – autorzy zdjęć uczestniczący w Konkursie.
Wśród laureatów konkursu nie zabrakło przedstawicieli WSCKZiU w Koninie.
II miejsce zajęła praca "Ujrzyj, to co niewidzialne"    wykonana przez uczennice naszej szkoły  z kierunku technik elektroradiolog: Paulinę Andrzejczak, Natalię Szczepaniak, Marikę Rusin. W fotografii wykorzystano motyw zdjęcia rentgenowskiego, nawiązujący  do przyszłych kwalifikacji autorek.  Zdobyliśmy również  trzy wyróżnienia.  Otrzymały je uczennice,  propagujące kształcenie  zawodowe  na kierunku higienistka stomatologiczna: Iza Ziółkowska, Marta Kopka  i Marianna Gajda-Banasiak.
Autorki prac oraz szkoły, które je kształcą, otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

"Ujrzyj to co niewidzialne"

 

Uczennice naszej szkoły  z kierunku technik elektroradiolog zdobyły w Konkursie II  miejsce:

 

   

Zdobyliśmy również  trzy wyróżnienia -  dla uczennic kierunku higienistka stomatologiczna:

   

    

     

    


 

Pin It