Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

Poniżej publikujemy link do filmu z wykładem prof. Andrzeja Mizgajskiego: Dyskusja o klimacie - między lekceważeniem a paniką:

 https://www.youtube.com/watch?v=EYW9G3Gw7tA

Wykład został nagrany w ramach tegorocznej edycji Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego.

Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Poznaniu


 

Pin It

Dorota Kinal - EDUKATOR, NAUCZYCIEL, PEDAGOG, KURATOR SPOŁECZNY

Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o udostępnianiu na Państwa profilach wydarzenia, jakim jest PAMI, czyli edycji Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji, która odbędzie się online 25-26 listopada.

Poniżej informacja o tej konferencji, również z moim udziałem:

https://www.facebook.com/100064020674834/posts/264362572374430/?d=n

 WE SHAPE THE WORLD

PAMI


 

Pin It

Słuchacze naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Poznaj tajniki masażu. Masaż w profilaktyce, leczeniu i sporcie „ który odbył się 22października 2021 w WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim.
   Naszą szkołę reprezentowali słuchacze z II roku kierunku technik masażysta: Sylwia Maciejewska, Mateusz Kantanista, Artur Jąkalski.
   Pierwszy etap konkursu obejmował test wiedzy teoretycznej natomiast drugi etap to część praktyczna polegająca na wykonaniu masażu medycznego.
I miejsce - Sylwia Maciejewska
II miejsce - Mateusz Kantanista
wyróżnienie – Artur Jąkalski
GRATULUJEMY !!!
    

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId8b6a2a319f


 

Pin It

   01.10.2021r. w godzinach  od 17:00 do 20:00 uczestniczyliśmy w czwartej edycji Nocy Zawodowców. Impreza została zorganizowana przy współpracy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego  i  Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie. Wydarzenie skierowane było  do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Tegorocznej edycji przyświecało hasło ,,hybrydowo – zawodowo", dlatego nasze działania realizowane były  stacjonarnie  i  w sieci internetowej.
   Podczas trwania Nocy Zawodowców,  słuchacze z kierunków technik usług kosmetycznych i higienistka stomatologiczna udzielali porad dotyczących pielęgnacji cery trądzikowej, makijażu korekcyjnego oraz prawidłowej higieny jamy ustnej. Uczniowie odwiedzający  nasze stoisko  mieli możliwość uczestniczenia w dwóch  konkursach. W konkursie kosmetycznym nt. ,,W jaki sposób dbasz o swoją cerę?" należało udzielić możliwie największej liczby poprawnych odpowiedzi na wskazany temat, natomiast  konkurs wiedzy na temat higieny jamy ustnej polegał na jak najszybszym, poprawnym, rozwiązaniu krzyżówki. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci: szczoteczek elektrycznych do zębów, zestawów kosmetyków  do pielęgnacji ciała.
   Nasi nauczyciele udzielali doradcom zawodowym, nauczycielom, osobom zainteresowanym informacji na temat kształcenia  zawodowego w WSCKZiU w Koninie. Równocześnie na Facebooku, w czasie trwania Nocy Zawodowców, uruchomiliśmy konkurs online, który dotyczył  kierunków kształcenia w WSCKZiU Konin. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, a wylosowane przez komisję osoby otrzymają nagrody rzeczowe.

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId33bbc878ab

Pin It

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId5593fbe9a2


 

Pin It


 

Konferencja prasowa na temat projektu "REHABILITACJA DLA CIEBIE terapia, edukacja, działanie!"

 


 

Pin It

KONKURS KOSMETYCZNY STYLIZACJI I MAKIJAŻU
 „TE  SZALONE  LATA  DWUDZIESTE”

zorganizowany przez  WSCKZiU  w Koninie

Relacja filmowa z konkursu

   11 czerwca 2021 r. w  Wielkopolskim  Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbył  się konkurs kosmetyczny stylizacji i makijażu  „Te szalone lata dwudzieste ".  
Konkursy kosmetyczne stały się już tradycją  konińskiego „Medyka". Od kilku lat stwarzamy uczennicom kierunku technik usług kosmetycznych możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentu. Przeżyliśmy już wspólnie podróże  przez cztery pory roku, w świat fauny i flory morskiej, bajek Walta Disneya. Dziś przeniesiemy się do szalonych lat dwudziestych ubiegłego stulecia, które, dzięki Coco Chanel, kreatorom mody i wielkim gwiazdom filmowym, uwolniły kobiety od gorsetów, ciężkich i niewygodnych sukien czy konieczności zachowania białej skóry.  Pojawiły się krótkie suknie, tweedowe żakiety,  sztuczne perły i kapelusze. Moda na obcięte na boba lub loki ozdobione opaskami albo piórami zawędrowała w różne rejony świata. Coco Chanel  promuje jeden z przygotowanych przez znanego perfumiarza zapach, który od tej pory stanie się znany  jako Chanel nr 5.
Dzisiejszy konkurs odbył się z zachowaniem ograniczeń sanitarnych.   Chęć wzięcia udziału zgłosiło siedem centrów z województwa wielkopolskiego, jedno z kujawsko-pomorskiego i jedna szkoła z powiatu konińskiego.
   Sala gimnastyczna WSCKZiU w Koninie została zamienione w atelier, w którym dokonano stylizacji modelek na gwiazdy lat dwudziestych. Po krótkim powitaniu uczestników przez Dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Pana Wojciecha Szymczaka, zaprezentowany został  przez nauczycielkę kierunku technik usług kosmetycznych „konińskiego Medyka” - panią Iwonę Nolbert - wykład  „Kobiety lat dwudziestych”,  poświęcony  wielkim osobowościom ze świata mody, filmu oraz zwykłym kobietom z tamtych czasów.  Po prezentacji przyszedł czas na realizację zadania konkursowego: wykonanie makijażu i stylizacji modelki zgodnie z trendami mody i makijażu z lat dwudziestych. Pojawiły się kobiety wampy  z bardzo wyrazistymi oczami i brwiami, czerwonymi ustami, dziewczyny w krótkich fryzurach przyozdobionych sztucznymi dodatkami, w swobodnych sukniach o charakterystycznym kroju. Nie zabrakło nawet postaci wzorowanej na Josephine Baker. Jury złożone z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie oceniło gotowe stylizacje.
W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Pauliny Stochniałek nagrody wręczyła Pani Dorota Kinal- Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wraz z dyrektorem Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Koninie Panem Wojciechem Szymczakiem.
   I miejsce zajęła Alicja Pawlak -  słuchaczka II roku technika usług kosmetycznych w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu. Nagrodą jest zestaw, na który składają się:  kurs kosmetyczny 1 dniowy w Beauty-Art Szkoła wizażu i stylizacji Beaty Małachowskiej w Poznaniu, krzesło reżyserskie do wykonywania makijażu i kufer kosmetyczny  XXL oraz kosmetyki.
   II miejsce należy do WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim, reprezentowanego przez Olgę Pomogier,  która otrzymała  zestaw  złożony z krzesła reżyserskiego do makijażu, kufra kosmetycznego   XXL  i kosmetyków.
   III miejsce zdobyło  WSCKZiU nr 1 w  Poznaniu, reprezentowane przez Klaudię  Czabajską -  nagrodzone  zostało kufrem  kosmetycznym  XXL    wraz z kosmetykami.
   IV miejsce zdobyło  WSCKZiU w Koninie, reprezentowane przez Julię Tralewską słuchaczkę pierwszego  roku technika usług kosmetycznych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali   wegańskie akcesoria do makijażu. Nagrody przekazał  też Departament Edukacji i  Nauki UMWW.
W specjalny sposób wyróżnione zostało WSCKZiU w Koninie  - inicjator konkursów kosmetycznych – na ręce dyrektora przekazana została przez wielkopolskich dziennikarzy, oprawiona w ramy,  strona tytułowa Przeglądu Konińskiego  poświęcona konkursowi.

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId1fced42090

Pin It

 

  

 3 maja 1791 r., 230 lat temu,  Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która  w historii znana jest  jako Konstytucja 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany.  
   Konstytucja była przełomowa w wielu aspektach: pozwalała  na sprawne działanie sejmu, usuwając „liberum veto” i wprowadzając  głosowanie większością, uniemożliwiono także kwestionowane  przez sejmiki decyzji. Stworzyła silną władzę wykonawczą z rządem zwanym Strażą Praw  i królem na czele.  Zrezygnowano z sukcesji tronu i wprowadzono wolną elekcję.  Większe znaczenie zyskali mieszczanie, którzy nie stanowili osobnej izby parlamentu, ale mieli realny wpływ na ustawodawstwo. Otrzymali najważniejsze przywileje przysługujące dotąd  szlachcie: prawo nietykalności osobistej i majątkowej, prawo nabywania dóbr ziemskich, dostęp do niemal wszystkich stanowisk oraz realny udział we władzy, pełną autonomię administracyjną i sądową w miastach. Chłopów uznano za integralną część narodu, ale nadal nie mieli oni praw politycznych. Rozdzielono władzę sądowniczą od ustawodawczej i wykonawczej. Konstytucja traktowała religię rzymsko-katolicką jako panującą, jednak wszystkim innym wyznaniom zapewniała  tolerancję.
   Polacy dzięki przyjęciu Konstytucji 3 maja odzyskali poczucie własnej wartości i szacunek dla swego politycznego dziedzictwa. 27 listopada 2020 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zadecydował, że 2021 będzie także rokiem Konstytucji 3 Maja.

 

 

Pin It

   7  kwietnia  obchodzimy  Światowy  Dzień Zdrowia, który ma nam przypominać, że nikt nie powinien chorować z powodu braku dostępu do potrzebnych usług opieki zdrowotnej czy też z powodu swojego statusu materialnego. 7 kwietnia 2021r. w WSCKZiU w Koninie odbył się finał konkursu plakatowego "Prawo do zdrowia - prawem człowieka". Pod tym hasłem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podejmowała  w 2020  roku różne akcje mające za zadanie  zwrócenie uwagi mieszkańców wszystkich kontynentów i rządzących państwami na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące aktualnie  wielu społeczeństw, szczególnie biedniejszych,  na całym świecie.
Celem konkursu było  przygotowanie plakatu ilustrującego  idee światowych dni zdrowia, wyłonienie twórcy najciekawszej pracy oraz  wyrażenie  wrażliwości artystycznej i ekspresji plastycznej uczestników konkursu.
Komisja oceniła wykonane plakaty i  wyłoniła cztery najlepsze prace:
I miejsce - Oliwia Wiśniewska, Iwona Lewandowska -  I terapia zajęciowa,
II miejsce - Patrycja Rybarczyk - II technik masażysta,
III miejsce - Magdalena Chudy - I terapia zajęciowa
Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe.
Ponadto plakat Oliwii Wiśniewskiej z I roku terapii zajęciowej został zgłoszony do Ogólnopolskiego Konkursu EKO - ART. Gratulujemy zwycięzcom.
W 2021 roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata". WHO podkreśla, że nierówności zdrowotne prowadzą do niepotrzebnego cierpienia, chorób, niepełnosprawności i przedwczesnej śmierci. Jest to szczególnie niebezpieczne w czasie, trwającej pandemii koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do większych inwestycji w podstawową opiekę zdrowotną, aby zapewnić wszystkim zdrowie.
Nikt nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni!

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId9009b9a491

Pin It

 

    W dniu 8 marca 2021r. odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu Florystycznego zorganizowanego w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wrześni.

Naszą szkołę reprezentowały słuchaczki Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego, w zawodzie Florysta, Małgorzata Fiałkowska i Ewa Sosnowska.

Zadanie konkursowe polegało na  sporządzeniu dokumentacji projektowej oraz wykonaniu  bukietu okolicznościowego z okazji Dnia Kobiet w technice spiralnej.

Główną nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymała Małgorzata Fiałkowska, z której sukcesu bardzo się cieszymy i jeszcze raz gratulujemy!!!

Laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali wiele cennych nagród i upominków z rąk pani Doroty Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki, Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

 Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w KKZ Florysta od września 2021r.

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId0d52e14edb

Pin It