Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

Organizatorem kolejnej edycji konkursu było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim.  W wieloetapowej, finałowej rywalizacji wzięło udział 21 słuchaczy z 9-ciu medycznych szkół policealnych z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Koninianie doskonale poradzili sobie z wymagającymi wiedzy i fachowych umiejętności zadaniami konkursowymi zajmując wysokie lokaty.
Gratulujemy.

I m-ce Krystyna Polańska - Rawicz ,

II m-ce Joanna Trawińska - Konin ,

III m-ce Łukasz Łopatka - Konin,

IV m-ce Filip Kowalewski - Poznań,

V m-ce Aleksandra Jaskólska - Toruń

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProIdf174cf3522

Pin It

#miedzynarodowydziendziewczat

11 października to Światowy Dzień Dziewczynek/ Dziewczyn.

Za każdym razem, kiedy rodzi się dziewczynka, niebiańskie księżniczki przybywają, by ją pobłogosławić. Ale co to znaczy błogosławić? To znaczy życzyć komuś tego, co może go uszczęśliwić. Błogosławieństwo oznacza serdeczne życzenie”.

To początek pięknej baśni napisanej przez Ildikó Boldizsár i zilustrowanej przez Katalin Szegedi –„Narodziny księżniczki”.

Każda z niebiańskich księżniczek jest z innej części świata lub reprezentuje inny element natury. Są córkami deszczu, trzciny, gwiazd, ptaków, drzew, gór, sawanny, wiatru i śniegu.

Każda z nich pochyla się nad kołyską i szepce nowo narodzonej dziewczynce swoje błogosławieństwo: Bądź piękna! Bądź czystego serca! Bądź zdrowa! Bądź wytrwała! Bądź dobra! Bądź wesoła! Bądź cierpliwa! Bądź prawdomówna! Bądź pełna wdzięku! 

Gdy do tych wspaniałych błogosławieństw dodamy jeszcze indywidualną osobowość i charakter księżniczki - wyrośnie ona na silną, mądrą i wrażliwą kobietę. 

Jeśli tylko będzie pamiętać o darach, jakie otrzymała przy narodzinach, to słońce, księżyc, wiatr i deszcz, trzciny i pola, ptaki i snieg pomogą dziewczynce stać się pięknym duchowo człowiekiem..

 

Darem jest dotyk słońca na Twojej twarzy,

Darem są krople deszczu na Twojej dłoni,

Darem jest tęcza, którą widzisz na niebie,

Darem jest wiatr tańczący w twoich włosach….

Jeśli twoje serce pozostanie czyste,

Będziesz troszczyć się o innych i pocieszać tych, którzy są smutni,

Będziesz łagodna wobec wszystkich innych istot…

Bądź dobra jak pola i dbaj o żywe istoty…

Bądź cierpliwa….

Błogosławieństwa spełnią się wówczas,

Gdy będziesz strzec swoich skarbów przez całe życie.

Masz do pomocy słonce i księżyc, gwiazdy i ptaki, drzewa i góry,

pola i wiatr, śnieg i deszcz i trzcinę.

Reszta zależy od Ciebie…”.

 

Ustanawiając to święto ONZ chciało zwrócić uwagi na problem dyskryminacji ze względu na płeć, prawa młodych dziewcząt oraz szczególne wyzwania, jakie przed nimi stoją na całym świecie. To między innymi problem dostępu do edukacji, przymusowe małżeństwa, przemoc fizyczna i seksualna czy też brak dostępu do odpowiednich warunków sanitarnych. Takie kwestie nagłaśniają m.in. UN Women i UNICEF. "Dziewczęta na całym świecie nadal stoją przed bezprecedensowymi wyzwaniami związanymi z edukacją, fizycznym i psychicznym samopoczuciem oraz ochroną niezbędną do życia bez przemocy" - zauważa ONZ.

Jest to również święto, które przypomina o tysiącach afrykańskich dziewczynek okaleczanych i sprzedawanych na rynku usług seksualnych, bohaterskich dziewczynek zmuszonych do noszenia hidżabów i pozbawionych prawa do nauki, tysiącach dziewcząt wykorzystywanych w różnych rejonach świata do niewolniczej i nisko płatnej pracy. To także święto Majali z Pakistanu, którą w wieku 11 lat talibowie próbowali zabić, za to , że chciała się uczyć.

Wszystkie młode bohaterki historii mówią: Nie poddawaj się! Walcz! Miej marzenia! Patrz uważnie! Zadawaj pytania! Ucz się! Broń swych przekonań! Wszystko jest możliwe! Opowiedz swoją historię! Znajdź swój talent! Zmieniaj Świat na lepsze!

Historie Amelii Earhart ( lotniczka), Jane Austin (pisarka), Laurie Dekker( miała 15 lat, gdy wyruszyła z ojcem w podróż dookoła świata) Coco Chanel (projektantka mody), Otylia Jędrzejczak, Wanda Rutkiewicz i tysięcy kobiet na całym świecie pokazują, że nie ma takich przeszkód, których nie można pokonać w dążeniu do spełnienia swoich marzeń.

 

 


Pin It

      W ostatnią wrześniową sobotę  po raz kolejny  zebrały się na  koleżeńskim spotkaniu absolwentki Liceum Medycznego w Koninie z lat 1973-78. Tym razem spotkanie po latach zbiegło się z 45 rocznicą ukończenia szkoły.  Spośród  90  absolwentek  z trzech klas, w  spotkaniu uczestniczyło 20 osób. Były dziewczyny z Konina, Kłodawy,  przyjechały również z Rogożna, Obornik i Białobrzegów.

     Spotkania koleżeńskie tej grupy pielęgniarek stały się już swego rodzaju tradycją, gdyż odbywają się systematycznie od 1993r. Są one okazją do sentymentalnych wspomnień z lat szkolnych, ale również odnawiają relacje i pogłębiają więzi między uczestniczkami. 

     Chociaż wszystkie spotykające się dziewczyny są już w wieku emerytalnym, większość jest aktywna  i pracuje w rożnym wymiarze czasu pracy w swoim zawodzie bądź w innych profesjach. Wiele z nich realizuje właśnie teraz swoje pasje i zainteresowania takie jak: myślistwo, żeglarstwo, karawaning, jazda na rolkach czy  uprawianie działki.

     Już po raz  drugi gościnne podwoje  swego domu otworzyła przed koleżankami z rocznika  Basia Kozłowska dawniej Krupa. Dziękujemy Basiu, że umożliwiłaś nam spotkanie w niecodziennym anturażu Twego domu, co niewątpliwie pozytywnie wpłynęło na  wspaniałą aurę spotkania.   

Do zobaczenia " w następnym odcinku" Dziewczyny !!!

 


View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProIda276953fdf

Pin It


/Obowiązuje od 22.01.2024r./

 


 KKZ

PLAN ZAJĘĆ - FLORYSTA - 2023/2024

/Obowiązuje od 01.09.2023r./

 


Uwaga!

Zamieszczone plany zajęć mogą ulec zmianie.

 

 

Pin It

  Nabór zimowy luty- 2024 

 

Podanie o przyjęcie do szkoły

REKRUTACJA  ONLINE

 Opiekun medyczy link nabor2024

  

 

 

 

 

Pin It

Zapraszamy nauczycieli, działaczy państwowych, samorządowych, studentów politologii, ekonomii oraz wszystkich zainteresowanych podejmowaniem problematyki demokracji, która stanowi istotny czynnik, determinujący rozwój współczesnych gospodarek.

Społeczeństwa niespiesznie uczą się demokracji, a procesy są wielopoziomowe. Obok szczebla globalnego i narodowego wyłania się w nich szczebel instytucjonalny i obywatelski, w tym sąsiedzki i rodzinny, zaś zagadnienia m.in. gospodarcze, humanistyczne społeczne i polityczne tworzą oryginalne węzły.

Potrzebna jest wiedza o demokratyzacji oraz kulturze jej wdrażania – na co w ramach konferencji pragniemy spojrzeć z różnych perspektyw, kładąc jednocześnie szczególny nacisk na rolę, jaką w procesach demokratycznych odgrywa język.

Rejestracja oraz szczegółowy program: https://tiny.pl/cw69w

  

Pin It

23 czerwca 2023 roku w konińskim Medyku – Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły 81 absolwentom Medycznej Szkoły Policealnej Byli to słuchacze kierunków: technik masażysta, higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, terapia zajęciowa. W styczniu bieżącego roku ukończyli szkołę słuchacze kierunku technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny oraz opiekun medyczny, a w kwietniu uczestnicy kwalifikacyjnego kursu zawodowego - floryści. W roku szkolnym 2022/2023 mury szkoły 121 absolwentów.

Dyrektor Centrum Wojciech Szymczak w swoim przemówieniu podkreślił, że żyjemy w trudnych i niepewnych czasach, pełnych stresu i poczucia zagrożenia. Musimy doceniać wartość życia, nauczyć się skupiać na jego pozytywnych aspektach, być uważnymi także na własne potrzeby, szukać kontaktu z drugim człowiekiem. Dlatego ważne jest znalezienie własnego miejsca w świecie i pracy, która pozwoli na dalszy rozwój i zapewni środki do godnego życia.
Podczas uroczystości wręczono nagrody książkowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Dyrektora WSCKZiU w Koninie.
75 absolwentów uzyskało w całym toku nauczania średnie ocen powyżej 4,75, a średnią na świadectwie szkolnym 5, 00 i powyżej 13 słuchaczy.

Pan Wojciech Szymczak podkreślił, że nauka to inwestycja w siebie i przyszłość, a związanie swych losów ze szkołą kształcącej w zawodach medycznych i społecznych jest dobrą decyzją. Zwrócił uwagę na fakt, że absolwenci i słuchacze pierwszych roczników nie ograniczają się tylko do nauki w szkole, ale włączają się w życie miasta i regionu, uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach na rzecz dzieci, osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych. Szkoła stwarza także warunki do rozwijania własnych pasji, zdobywania umiejętności wykraczających poza podstawę programową, co zwiększa konkurencyjność absolwentów Medycznej Szkoły Policealnej w Koninie na rynku pracy.

Na koniec uroczystości Dyrektor WSCKZiU podziękował wszystkim, którzy wspierali proces kształcenia, absolwentom złożył życzenia, by podjęta w przyszłości praca dawała im satysfakcję i zadowolenie z wykonywanych obowiązków oraz by potrafili odnaleźć równowagę między obowiązkami, a przyjemnościami, natomiast całej społeczności szkolnej życzył słonecznych wakacji oraz bezpiecznego i fantastycznego wypoczynku.

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProIddd5cf780be

Pin It

 


19 maja 2023 r. koniński medyk gościł w swoich murach uczestników konkursu stylizacji paznokci, który w tym roku nosi tytuł ”Wiosenne inspiracje”. Konkursy kosmetyczne, które od kilku lat odbywają się w Wielkopolskich Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, mają zróżnicowane tematy i dotyczą różnych dziedzin kosmetologii – od stylizacji paznokci do makijażu i wizażu. Każdy konkurs ma swoją ”myśl przewodnią” – określone zadanie, które musi być zrealizowane zgodnie z regulaminem. Tegoroczna edycja
konkursu indywidualnych stylizacji paznokci nosi tytuł „Wiosenne inspiracje”. Od wielu lat dbanie o paznokcie wykracza poza tradycyjny zabieg pielęgnacyjny, polegający na usunięciu skórek, opiłowaniu i nadaniu kształtu płytce, wypolerowaniu paznokci, a następnie na zastosowaniu peelingu, kremu oraz nałożeniu lakieru. Współcześnie wyróżniamy przynajmniej kilkanaście rodzajów manicure-od klasycznego poprzez winylowy, japoński, akrylowy, francuski aż po hybrydowy, Różnią się użytymi przyrządami, techniką przygotowania płytki, lakierami i użytymi zdobieniami. Także płytka paznokciowa nie musi już mieć kształtu owalnego, może być kwadratowa, spiczasta, w kształcie migdałka czy baleriny. Paznokcie staje się małym dziełem sztuki –ozdobione różnymi dodatkami –brokatem, kamieniami, piórkami, naklejkami, elementami ekologicznymi. Liczy się nie tylko efekt pielęgnacyjny, ale także wizualny.

Temat stwarza uczestnikom wiele możliwości interpretacyjnych, ponieważ wiosna to symbol nowych trendów, odnowienia, inspiracji, budzenia się przyrody do życia, powrotu bocianów i innych ptaków do gniazd, ale także rozkwitu, przepychu. WIOSNA – przedstawiana jest często pod postacią dziecka lub młodej kobiety z naręczem kwiatów. Łączy się ją z grecką boginią Afrodytą albo rzymską Florą.  Tylko od inwencji, kreatywności i umiejętności uczestniczek konkursu zależał efekt końcowy widoczny na płytce paznokciowej. Ocenie zostały poddane następujące elementy: technika malowania lakierem hybrydowym i uzyskanie efektu tafli, zgodność z tematem i oryginalność pomysłu, wrażenie estetyczne wykreowanej stylizacji, precyzja zdobień, dbałość o detale, kreatywność, oryginalność, wykorzystanych materiałów zdobniczych. Prace były oceniane przez jury w składzie: Julia Rosołowska Tobiasz Topolski, Gabriel Zamojski pod przewodnictwem Weroniki Górnej-Dryjer.

Konkurs to także okazja do poznania nowości w kosmetologii, wysłuchania i obejrzenia prezentacji przygotowanych przez zaproszonych gości: Julię Rosołowską - laureatkę konkursów w Hollywood, szkoleniowca z zakresu stylizacji paznokci i Gabriela Zamojskiego – wizażystę z doświadczeniem w branży beauty, współpracującego ze światem mody, telewizji i reklamy. Przedstawili oni trendy obowiązujące w stylizacji paznokci – delikatne, półtransparentne lub intensywne kolory lakierów – kobalt, żółć, zieleń, skrócenie długości paznokci, zdobienia z wykorzystaniem cyrkonii, brokatu, elementów kwiatowych oraz rolę zadbanych i ozdobionych paznokci w kreowaniu własnego wizerunku. Celem firm kosmetycznych jest stworzenie hybrydy, która będzie miała walory pielęgnacyjne.

 

I miejsce zajęła Dorota Jaszczyńska z modelką Kamilą Tomczak z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia |Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrodą jest zestaw, na który składają się: SMARTWATCH HUAWEI i parafiniarka.

II miejsce należy do WSCKZiU w Rawiczu reprezentowanego przez Paulinę Roszkiewicz i modelkę-Liwię Markowską. Nagroda to Zegarek sportowy Garmin Vivoaktive 4S i parafiniarka.

III miejsce zdobyło WSCKZiU nr 2 w Poznaniu, reprezentowane przez Natalię Florjan i modelkę Julię Bielińską, a nagrodą jest Smartwatch HUAWEI WATCH FIT 2- ACTIVE oraz  parafiniarka.

Wyróżnienie otrzymał Zespół Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie reprezentowany przez Kingę Miętkiewicz i modelkę Gabrielę Sadowską.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestawy kosmetyków różnych marek.

W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego nagrody wręczyła Pani Dorota Kinal - Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Witold Nowak -zastępca Prezydenta Miasta Konina wraz z dyrektorem Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Panem Wojciechem Szymczakiem.

Swoje nagrody wręczyło też Starostwo Powiatowe w Koninie oraz jeden z jurorów –Gabriel Zamojski.

Konkurs zakończył się krótkim występem muzycznym słuchaczki WSCKZiU w Koninie-Malwiny Kwiatkowskiej.

Coroczny konkurs jest też okazją do rozmów, wymiany doświadczeń, wspólnych spotkań, promocji kierunków kształcenia, a kończy go wspólny obiad.

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId7ffbf4f227

 

 

Pin It

 

Pin It

 

19 kwietnia 2023 roku słuchacze naszej szkoły brali udział w akcji promującej różne kierunki kształcenia. Inicjatorem odbywających się w Kole i Turku Akademickich Targów dla szkół z Koła i Turku oraz powiatu kolskiego i tureckiego jest Menadżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie. Na stoisku konińskiego Medyka - WSCKZiU - swoje umiejętności prezentowali przedstawiciele technika usług kosmetycznych, terapeuty zajęciowego, higienistki stomatologicznej, technika masażysty i opiekuna medycznego. Można było skorzystać z masażu biurowego, obejrzeć pokaz makijażu, zbadać poziom cukru we krwi, uczestniczyć w krótkich szkoleniach na temat higieny jamy ustnej i zapoznać się z pomocami do wykonywania czynności dnia codziennego przez osoby starsze i niepełnosprawne. Osoby zainteresowane konkretnym kierunkiem mogły porozmawiać z naszymi słuchaczami i nauczycielami oraz uzyskać szczegółowe informacje. Nie zabrakło też gadżetów z logo szkoły i materiałów reklamowych.

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId8acaa1c524

Pin It