Szkoła Medyczna dla Przedszkolaków PDF Drukuj Email

Kolejny raz  w murach Zespołu Szkół Medycznych - WSCKZiU w Koninie pojawiły się przedszkolaki z Przedszkola nr 10 z Oddziałami integracyjnymi „Leszczynowa Górka” (przy ul. Chopina) i Przedszkola nr 32 z Oddziałami integracyjnymi (przy ul.Przemysłowej), aby wraz ze słuchaczami „Medyka”spędzić czas na zabawach i grach edukacyjnych.


 

Zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły – obecnie - Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Wojciech Szymczak. Dyrektor podkreślił to ,że spotkania w szkole medycznej mają cykliczny charakter-kilkuletnią tradycję.
„Corocznie mamy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły naszych przyjaciół z  placówek, w których słuchacze szkoły odbywają zajęcia praktyczne”.
Przedszkolaki wzięły udział w konkursach promujących zdrowy styl życia. Każdy kierunek kształcący się w Zespole Szkół Medycznych - WSCKiU przygotował stanowisko z zabawami, które sprawdziły wiedzę dzieci na temat zdrowia i w ciekawy sposób uzupełniły  wiadomości o higienie ciała i jamy ustnej, aktywności ruchowej i zdrowym jedzeniu. 
Najlepsi   zdobyli zaszczytne tytuły w danej konkurencji: Sherlock Holmes, przewoźnik piłek, zdrowy ząbek, sprytna pszczółka, plażowicz wyczynowiec, opiekun Misia i najlepszy w dojeniu krowy. W trakcie wspólnie spędzonych godzin nie zabrakło  możliwości zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych przez dzieci.
Dzieci  miały do wykonania siedem  zadań konkursowych: pokonywały tory przeszkód, rozpoznawały przedmioty, które pomagają w zachowaniu zdrowia, opiekowały się chorym misiem i rywalizowały w konkurencji dojenia krowy. Po ukończeniu zmagań konkursowych bawiły się w różne zabawy muzyczno-ruchowe.  Niespodziankę dla dzieci przygotowali słuchacze kierunku technik farmaceutyczny, którzy zaprezentowali eksperymenty chemiczne z ciekawymi efektami wizualnymi.
 Impreza zakończyła się wręczeniem  drobnych upominków młodym gościom  Zespołu Szkół Medycznych - WSCKZiU.
Organizacją spotkania zajęli się słuchacze  terapii zajęciowej przy pomocy przedstawicieli pozostałych kierunków Szkoły Medycznej-WSCKZiU (dietetyka, technika masażysty, higienistki stomatologicznej, opiekuna medycznego, technika farmaceutycznego i technika usług kosmetycznych) pod kierownictwem
pani Kariny Piechockiej, wspieranej przez panie Marzenę Tomczak i Ewę Grabarczyk –Szewczyk.
Przedszkolakom towarzyszyli:  pani dyrektor „Leszczynowej Górki” - Jadwiga Leśniewicz, nauczyciel i  nauczycielki z obu przedszkoli.

Linki dotyczące publikacji na temat ostatniej imprezy zorganizowanej
w konińskim „Medyku” – WSCKZiU w Koninie.

 http://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/94652/medyk_dla_przedszkolakow

 http://tvwielkopolska.pl/index.php/konin-aktualosci/konin/13116-konin-medyk-przedszkolakom-

 http://koninskagazetainternetowa.pl/2014/06/05/konin-szkola-medyczna-dla-przedszkolakow/

 

 
« poprzedni artykuł