Asystent os. niepełnosprawnej
Informacje o kierunku asystent osoby niepełnosprawnej PDF Drukuj Email

 

Asystent osoby niepełnosprawnej jest zawodem przyszłości. Zarówno polskie i europejskie społeczeństwo starzeje się. zapotrzebowanie na usługi wykwalifikowanych asystentów osób niepełnosprawnych zauważalne w Europie zachodniej zaczyna również funkcjonować w polskiej rzeczywistości społecznej. Asystent osoby niepełnosprawnej nie tylko pełni funkcje pielęgnacyjne w procesie opiekuńczym i rehabilitacyjnym, ale przede wszystkim dba oto, żeby niepełnosprawny aktywnie uczestniczył w rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej. Atrakcyjnością tego kierunku jest fakt, że w ciągu 2 semestrów słuchacz uzyskuje umiejętności i wiedzę, które pozwalają na podjecie pracy w kraju i za granicą w środowisku jak i placówkach opiekuńczych.

 

Kierunek 1 - roczny (2semestry). Na kierunku obowiązują m.in. następujące przedmioty:

 

  • Podstawy psychologii, socjologii i pedagogiki,

  • Podstawy anatomii, fizjologii i patologii,

  • Podstawy pedagogiki specjalnej,

Czytaj całość…
 
Literatura obowiązująca na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej PDF Drukuj Email

Zapraszamy do zapoznania się z listą podręczników obowiązujących na poszczególnych przedmiotach na kierunku Asystent Osoby Niepełnosprawnej

Czytaj całość…
 
Z uśmiechem Łatwiej Iść Przez Życie PDF Drukuj Email

Słuchacze kierunku asystent osoby niepełnosprawnej biorą aktywny udział w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych. 30 listopada 2007 roku wezmą udział w imprezie integracyjnej Z uśmiechem Łatwiej Iść Przez Życie.

Czytaj całość…